تبلیغات
هنرمندان - اخبار سینما
هنرمندان
با ما باشید

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

اخبار سینما

 

اکران فیلمها با اما واگر

 

 

 

 

«یا همه چیز یا هیچ چیز». تا سال گذشته این قاعده در اداره كل نظارت و ارزشیابی معاونت سینمایی حاكم بود و فیلم‌ها یا موفق به گرفتن پروانه نمایش عمومی حالا یا با اصلاحات یا بدون اصطلاحات می‌شدند و یا این‌كه سرنوشتی از نوع آتشكار، به رنگ ارغوان، صد سال به این سال‌ها و... پیدا می‌كردند و برای همیشه به «قوطی» می‌رفتند. حالا مدیران جدید سینمایی از شیوه‌های جدیدی نام می‌برند كه شامل «محدودیت سنی برای نمایش فیلم»،«محدودیت جا» و «پروانه نمایش مشروط» نام دارد.

علیرضا سجاد‌پور، مدیركل اداره نظارت و ارزشیابی روز گذشته در گفتگو با خبرگزاری ایسنا با بیان این مطلب كه فیلم «تسویه‌حساب» اولین فیلمی است كه پروانه نمایش مشروط دریافت كرده گفت: بعضی فیلم‌هایی كه به برخی آسیب‌های اجتماعی و حاد می‌پردازند؛ ممكن است برای اكران در شهرستان‌ها نیاز به همفكری با مقامات استان باشد كه اكران آنها انجام شود یا نه. به همین دلیل برای چنین فیلم‌هایی پروانه نمایش مشروط صادر می‌شود و برای اكران آن در هر استان باید مجوز شورای فرهنگ عمومی از آن استان دریافت شود. اگر در نتیجه اكران هم اعتراضی برانگیخته شود، می‌توان به مجوز شورای فرهنگی عمومی رجوع شود و این طرح اطمینان بیشتری برای خانواده‌ها و فیلمساز در استان ایجاد می‌كند.

روز گذشته محمد نیك‌بین تهیه‌كننده فیلم «تسویه حساب» در گفتگو با ایسنا به این مطلب اشاره كرد كه «چیزی مطرح شده كه از پس آن بر نمی‌آییم و باید قبل از اجرا تمهیداتی انجام شود»، گفت: «این مساله كه بخواهیم در هر استان اجازه نمایش بگیریم، بسیار وقت‌گیر و فرسایشی خواهد بود و از طریق اتحادیه تهیه‌كنندگان به‌دنبال اصلاح این موضوع هستیم و امیدوارم به توافق لازم برسیم». از فیلم «آتشكار» ساخته محسن امیریوسفی به عنوان دومین فیلمی نام برده می‌شود كه به گفته سجادپور احتمالا پروانه نمایش مشروط می‌گیرد.

به نظر می‌رسد اجرای چنین طرح‌هایی باید پس از كارشناسی دقیق به مرحله اجرایی برسد. مثلا فقط محل تماشای فیلم مشكل دارد و شهرستانی‌ها فقط از تماشای برخی از فیلم‌ها در شهر خود محروم هستند یا این‌كه آنها حتی با حضور در شهرهای بزرگ نیز برای تماشای برخی فیلم‌ها باید شناسنامه خود را ارائه كنند؟

درباره وبلاگ

برای کمک به ما فقط برروی تبلیغات یک کلیک ساده کنید
مدیر وبلاگ : علی .

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها